“Bu yıl kimse benden bir şey beklemesin!”

“Bu yıl kimse benden bir şey beklemesin!”

Birevim Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk telefonla katıldığı canlı yayın programında önemli değerlendirmeler yaptı

09 Temmuz 2019 - 14:21

Haber: Hüseyin Kabukçu
Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk geçtiğimiz günlerde yapılan görüşmenin detayları hakkında katıldığı canlı yayın programında bilgiler verirken, bu sene hedeflerinin Elazığspor’u yağında kavurmak olacağını söyledi.
Birevim Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Cengiz Öztürk, Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan, Spor Koordinatörü Coşkun Kamaç’ın hazırlayıp sunduğu “Maraton” programına canlı telefon bağlantısı ile katıldı. Başkan Öztürk Elazığspor Kulübü’nün bulunduğu son durum ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kulüp Başkanı Öztürk, “Bu yıl kimse benden fazla bir şey beklemesin” dedi.

“İLK ETAPTA HEDEFİMİZ…”
Elazığspor için yapılan kritik toplantı hakkında bilgiler veren Birevim Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, “İlk etapta verimli bir toplantı olarak geçti. Sağ olsunlar Sayın Valimiz, Vekillerimiz, Belediye Başkanımız hepsi zaten Elazığspor’a duyarlılar. Biz kendilerine sunum yaptık. Kulübün maliyetiyle ilgili, ne kadar borcumuz var, FİFA’ya ne kadar borcumuz var diye. Bu konular önemli. Kendi yaptığımız 3 aylık raporu verdik. Genel bir istişare yaptık. İzleyeceğimiz adımları tespit ettik kendi aramızda. Buna göre bir yol haritası çıkardık gibi. İlk etapta hedefimiz sözleşmesi biten oyunlar var onları yeniledik, revize ettik. Yarın da dışarıdan getireceğimiz oyunları ve teknik direktör Sefer Hocayı davet ettik onlarla görüşme yapacağız. Üçüncü adımımız da 15 Temmuz gibi takımı toplayıp kamp yapmak. Daha sonra da şehir dışında bir kamp yapmak” ifadelerini kullandı.

TRANSFER TAHTASI AÇILACAK MI?
Transfer yasağı ile ilgili de bilgi veren Başkan Öztürk, “Biz transfer yasağının tedbirini alalım. İlk önce kulübümüzü yaşatma adına, devamiyeti adına gerekli tedbirleri alalım. Zaten şu anda bile biz transfer tahtasını açmanın mücadelesini veriyoruz. Maalesef geçen de aynısı oldu. En son gün açabildik. Bazı arkadaşlarımız duyarlı değiller. Herkes birbirine topu atıyor. Bazıları bizi ciddi üzdü, bu defa da üzeceklerine inanıyorum. Biz takımımızı yürütelim. Ligin başlamasına 10-15 gün kala ben yine bir İstanbul çıkarması yapacağım tahtayı açmak için. Ama önceliğimiz mevcut takımı elimizde tutalım. Ondan sonra ikinci önceliğimizde bizim FİFA dosyaları. Yaklaşık 13 Milyon civarında FİFA’da halen borç var” şeklinde konuştu.

“EN BÜYÜK TEHLİKE FIFA”
FIFA dosyalarının çözülmediği taktirde takımın küme düşme cezası alabileceğine” vurgu yapan Başkan Öztürk, “Bizim FIFA dosyalarını çözmemiz lazım. Çünkü orada en büyük tehlike var. Yerli oyuncudaki tehlikemiz nedir bizim? Örneğin transfer tahtasını açamazsınız. Tahtaya izin vermeyenler puan silinmeye de izin vermeyebilir. Ama FIFA’dan geldiği zaman önce -6 puan cezası geliyor. Aynı anda 2 dönem transfer yasağı geliyor. Bir sonraki adımı ödemezseniz küme düşürme cezası geliyor. O yüzden bizim de hemen FIFA dosyalarını çözmemiz lazım. Kulübün ileriye dönük varlığını sürdürmesi için” dedi.
 

“BORÇSUZ SÜPER LİG HEDEFİ KOYMAMIZ LAZIM”
Kendisi görevi bıraktıktan sonra borçların ödenmediğine dikkat çeken Başkan Öztürk, “Örnek veriyorum o kadar bağış gelmiş, sonucunda transfer tahtasında 14 Milyon-15 Milyon Türk oyuncunun alacağı var. Yaklaşık 13 Milyon yabancı oyuncunun alacağı var. Adı da biz geldik borç ödedik. Ne ödemişler, ne ödenmiş. Benim dönemimden bırakmışlar 4 sene önceden, geçtim kendi dönemlerinden şu an zaten tahta da 44-45 icra dosyası var. Bunun yaklaşık 4-5’i benim dönemimden diğerin hepsi yeni dönemde. Son 2 sezonun oyuncuları. FIFA ha keza öyle. 3-4 dosya tahmin ediyorum benim dönemimden var, geri kalan yeni dönemden var. Bizim bir yapılanma yapıp borçsuz harçsız Süper Lig hedefimizi bir an evvel koymamız lazım. Bu yıl olur, önümüzdeki yıl olur. Bu yıl biraz zor görünüyor açık söyleyeyim ben. Ama ne olur düzenli gelirlerle önümüzdeki yıl bir hedef konulur. Bunu yapmamız lazım. Kendi adıma ben kısa orta ve uzun vadeli planlamaları sundum.” diye konuştu.

“ŞAHSİ FİKRİM ELAZIĞSPOR’U YAĞINDA KAVURMAK”
Başkan Selçuk Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü, “Bu yıl kimse benden fazla bir şey beklemesin. Ben gerçekçi konuşurum. Niye beklemesin? Onu da açıkça söyleyeyim. Bugün 80-100 milyonla devir alınan Elazığ Belediyesi 5 sene sonra 630 Milyon borçla her sene 100 trilyon borçlanarak gelsin 630 Milyon belediyenin borcu olmuş. Allah Şahin başkana yardım etsin. Gerçekten zor, gerçekten sıkıntı. Bu facia. Şimdi bu sıkıntılar var iken de biz Şahin başkana hemen şunları şunları yapalım diye uçup bir noktalara gitmenin de bir anlamı yok. Çünkü belediyenin durumu ortada. O yüzden benim şahsi fikrimde öyle bu sene Elazığspor’u yağında kavurmak, genç oyuncuları takviye edeceğiz” diye ifade etti.

ELEKTRİK SORUNU ÇÖZÜLECEK
“Şahin başkan dahil olacak, elektriklerimizi açtıracak inşallah. Şahin başkanımıza teşekkür ediyorum. Çok duyarlı davrandı Allah razı olsun. Birinci problemimiz elektrik dedim, ‘tamam’ dedi. ‘Kendi dahilimde AKSA’yla görüşeceğim bu sorunu çözümleyeceğim’ dedi. İnşallah bir daha kapanmaz. Şimdi elektrik borcu sıfırlanırsa zaten tesiste ayda 12 milyar elektrik faturası geliyor. Onlar da ödenir. Kalkıp da biz 12 milyar ödemeyecek insanlar değiliz. Ben geldiğimde Elazığspor’un geriye dönük 12 senenin borcunu ödedim. O zaman TEDAŞ’taydı özelleşme yapılmamıştı. Bizim şansımız özelleştirme oldu, geldiler elektriğimizi kestiler. Geriye dönük 12 senenin borcunu ödedim. Bizim dönemimizde 300 bin TL sıkıntı yaşadık o da alttan ısıtmadan dolayı. Çünkü orada bir bilinçsizlik yapıldı. Bizim de suçumuz var muhakkak.”

Bu haber 973 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gece görüşü
Gece görüşü "Objektif" gündeme getirdi, Milletvekili Erol...
STK’LAR AKIL VERDİ!
STK’LAR AKIL VERDİ!