BİZ POLEMİKLE VAKİT GEÇİRİRKEN…

BİZ POLEMİKLE VAKİT GEÇİRİRKEN…

16 Ekim 2019 - 16:30 - Güncelleme: 16 Ekim 2019 - 16:37

Bizler Elazığlı olarak en çok sevdiğimiz iş olan dedikodular ile uğraşırken elin oğlu ne başarılara imza atıyor.

Geçmişi başarılarla dolu olan Fırat Üniversitesinin adı son günlerde bakan ile rektör arasında geçtiği iddia edilen diyaloglarla yıpratılmaya çalışılırken Tunceli Munzur Üniversitesi öğrencileri bir başarıya imza atarak Türkiye’de örnek gösterilen bir projeyi hayata geçirerek  gündem olmayı başardılar.

Tunceli'de Munzur Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri, 2 yıl önce ürettikleri "Munzur" adlı elektrikli otomobilin ardından çalışmalarına devam ederek, daha az yakıt tüketimi olan bir başka araç daha tasarladı.

Hızır Aleyhisselam'dan esinlenerek "Hızır" adı verilen elektrikli araç, tek şarj ile 200 kilometre mesafe kat edip saatte 70 kilometre hıza ulaşabiliyor. 17 kişilik bir ekip tarafından üretilen "yakıt cimrisi" Hızır, 1 lira 2 kuruşluk yakıt harcayarak 100 kilometre yol alabiliyor.

İşte başarı işte Tunceli örneği. Biz dedikodu ve boş şeylerle uğraşırken, Tunceli Üniversitesi Hızır gibi yetişiyor insanlığın ihtiyaçlarına.

Ne demiş şair: Başka âlemlerle farkımız bizim…

Bu haber 681 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ramazan Akcay
    7 ay önce
    Allah(cc) sahidimdir en önce Türkiye icin sevindim ikinci olarak komsu sehrimiz oldugu icin sevindim. Isterdimki rakip gibi degilde birlikte calismanin yolu gösterilseydi. Firat,Bingöl,Munzur Üniversitelerimiz el ele birlikte calisma istegini göstersinler cünki sen yaptin ben yapmadim güzel degil birklite basardik demek en güzeli. Elazig,Bingöl,Tunceli yüregimde cok degerli bir diyar. Insanlari Ülkemin en güzel Insanlari degerini bilin. Birbirinize rakip degil birbininize yürek yürege verin. Allah(cc) yolunuzu acik eylesin. Allaha(CC) emanetsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kurum: Söz verdiğimiz gibi konutlarımızı 1 yıl içinde tamamlayacağız”
Kurum: Söz verdiğimiz gibi konutlarımızı 1 yıl içinde...
Dövizde son durum
Dövizde son durum