BİR, DÖRTTEN BÜYÜK MÜ?

BİR, DÖRTTEN BÜYÜK MÜ?

AK PARTİ’NİN ELAZIĞ’DA DÖRT MİLLETVEKİLİ OLMASINA RAĞMEN CHP MİLLETVEKİLİ GÜRSEL EROL ŞEHRİN PROBLEMLERİ İLE ŞEHRİN İNSANINA DAHA YAKIN DURUYOR

06 Aralık 2018 - 16:45 - Güncelleme: 06 Aralık 2018 - 17:16

Haber: Kübra KABUKÇU

24 Haziran seçimlerinde ilimizin beş olan milletvekili sayısının dördünü Ak Parti birini ise CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’nden oluşan Millet ittifakının adayı Gürsel Erol kazanmıştı.

Seçimlerin ardından ilimizden Ankara’ya gönderdiğimiz milletvekillerinin şehirle olan irtibatı ve kentin sorunlarını sahiplenerek çözüm noktasında adımlar atmada iktidar  mensubu  dört milletvekili sınıfta  kalırken, bir milletvekili açık ara öne çıktı.

EROL’UN EZİCİ ÜSTÜNLÜĞÜ

Millet ittifakından seçilerek meclise  CHP milletvekili olarak gönderdiğimiz Gürsel Erol, kendine verilen oyları ve bu oyları veren seçmenleri mahcup etmediğini her fırsatta gösterdi. Haftanın belirli günleri ilimizde olan ve bu süre içerisinde halkın tüm katmanlarını kuşatacak bir dizi görüşme ve ziyaretler yapan Erol, sadece kendisine oy verenlerin değil oy vermeyenlerin de gönlünde taht kurmuş durumda.

Görüşmelerinde halkın her kesimine değen ve onlarla kurduğu sıcak ve samimi ilişkilerle şehirde örnek bir siyasetçi ve milletvekili profili çizen CHP Milletvekili Gürsel Erol, rakipleri olan siyasi partileri ziyaret etmekten de çekinmiyor. Geçtiğimiz günlerde Ak Parti ve MHP’yi ziyarete den Erol, kentte Elazığ merkezli ve Elâzığ’a hizmet odaklı siyasi anlayışın da rol modeli olmuş durumda.

HERŞEYE KARŞI

İlimizden 41 yıl sonra CHP milletvekili olarak meclise girdiğini her fırsatta ifade eden Gürsel Erol’un bu performansı, siyaseti muhalefet olmanın rahatlığı ve bu işlere ayıracak zamanının çok olması ile izah ediliyor. CHP Genel Merkezine açtığı bayrak ve parti içi muhalefet yapmadan arta kalan vaktini Elazığ’a ve Elazığ’ın sorunlarına harcayan Erol, bu konuda her şeye karşı olmanın medyatik desteğini de arkasına alarak öne çıkmayı başarıyor.

AK PARTİLİ 4 VEKİL NEREDE?

24 Haziran seçimlerinde oy oranı önemli oranda düşmesine rağmen 4 milletvekilini Ankara’ya gönderen Ak Partili milletvekilleri ciddi anlamda şehirle irtibatlarını koparmış gibi görünüyor. Geçmişte nöbetçi milletvekili uygulaması ile bu problemin yaşanmaması yönünde gayret sarf eden il teşkilatının da bu dönem bu konuya duyarsız kalması sorunu daha ada büyütecek gibi görünüyor.

HALKA KIRGINLIK MI VAR?

Ak Partili milletvekillerinin şehirden bu kadar uzak durmalarını halkın milletvekili listesini beğenmediği ve bu tepkisini hem sosyal medyada hem de sandıkta göstermesinden kaynaklanan vekil kırgınlığına bağlayan siyasi gözlemciler, bazı milletvekillerinin “nasıl olsa bu son dönemim bir daha aday olmayacağım” rahatlığı ile hareket ettiğini ve dolayısıyla şehre gelme gereği bile duymadıklarını ifade ediyorlar.

Gerek Ankara’da gerekse şehrimize gönlünü ve yüreğini halka açan ve şehrin meseleleri ile yakından ilgilenen Ak Partili milletvekili sayısının çok az olduğunu belirten siyasi gözlemciler, önümüzdeki aylarda başlayacak yerel seçim sürecine olumsuz yansımaması adına Genel Merkezin de duyarlı olmasını ve yaşanan kopukluğun giderilmesi yönünde önlem alınması ve adım atması gerektiğini ifade ediyorlar.

 

Bu haber 3770 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Gökhan Çınar
  6 ay önce
  Oy vermedim ama çok pişmanım bundan sonraki vekil seçiminde evimde ki 5 oyda helal olsun
 • metin belhan
  6 ay önce
  hayatim boyunca chp ye oy k***madim bundan sonra oyum chp nin buradan gursel erola tesekur ediyorum adam gibi adam aldigi maasini elazigspora ve gencleri okutuyor helal olsun akp nin 4 miletvekili ne yapiyor yillardir bir stad yapacaklar aradan 13 yil gecti elaziga her konuda elinden geldiyi kadar yardima kosuyor boyle bir insanin eli opulur aziz sehir elaziz herseyden mahrum elazig halki ilaki birgun bunlari gorecek elazigda akp nin pili bitecek elazig ve elazigsporu bu hale getirenler utansin
 • Semra
  7 ay önce
  Vekilimiz Sayın Gürsel EROL 4 AKP Vekilinden kat kat üstün dür çünkü seçilmeden önce Verdiği sözlerin hepsini Yerine getirdi sözünü tuttu AKP VEKİLLER oy almadan önce çok vaadlerde bulundular Ve hiç birinide yerine getirmediler işte Elazığ görünüyor 16 yıl içinde Elazığ a yapılan icraatı söylesinler Nasıl bu millet hala Oy veriyor Anlamış değil iz Hiçbirimiz le Konuşmaya bile tenezzül etmiyorlar Oy toplarken çok Yakınlar ama nasılsınız iyimisiniz tokalaşıp sormalar Başa geldilermi tanımazlıktan gelirler 16 yıl dile Kolay Evimde üniversite mezunu Asker lik yapmış boş işsizim var bunalımda EmekliyiZ kiracıyıZ Daha uzatmıyorum Ne yaptılar İş kurda gidip geliyor Çocuk Boşu boşuna Saygılar sunarım
 • Mutlu GÜZEL
  7 ay önce
  konuşmaktan başka ne yapıyor. şehrin hangi problemine çözüm üretmiş veya çözüm önerisinde bulunmuş
 • ali demir
  7 ay önce
  4 mv iğne ucu kadar etmez
 • canpolat
  7 ay önce
  elazig belediye başkanı olarakta görmek isteriz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EROL:
EROL: "ELAZIĞ'DA GELENEK VE BÜROKRASİ AYAKLAR ALTINA ALINDI"
KRİZ FIRSATA MI ÇEVRİLDİ?
KRİZ FIRSATA MI ÇEVRİLDİ?