BİLİM SANAT MERKEZİNDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN YÜZ...

BİLİM SANAT MERKEZİNDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN YÜZ KORUYUCU SİPER

Covid-19 olarak bilinen Yeni Tip Koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları  için Elazığ Bilim Sanat Merkezi tarafından 3-D yazıcı desteği ile yüz koruyucu siper üretimine başlandı.

26 Mart 2020 - 16:28

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatı sonucunda Türkiye genelinde tüm Bilim Sanat Merkezlerinde sağlık çalışanları  için yüz koruyucu siper yapılması talimatının ardından, Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk Elazığ Bilim Sanat Merkezi yöneticileri ile görüşerek çalışmalara başlanmasını istedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk; “Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’un talimatı ile yaşadığımız zor süreçte büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarımız için Yüz Koruyucu Siper imalatına Bilim Sanat Merkezimizde başlamış bulunuyoruz. Sağlık çalışanlarımız için Bilim Sanat Merkezimizde 3-D yazıcı desteğiyle üretilen yüz koruyucu siperler hiçbir ücret alınmadan ihtiyacı olan hastanelerimize tarafımızdan teslim edilecektir. Türkiye genelinde aylık 20 bin yüz koruyucu siperin Bilim Sanat Merkezlerince hazırlanarak sağlık çalışanlarımıza ulaştırılması hedeflenmiştir. Bizler de Elazığ olarak bize düşen kısmını Bilim Sanat Merkezimizdeki meslektaşlarımızın da özverisi ve gayretiyle yerine getireceğiz. Ben başta Bilim Sanat Merkezi müdürümüz Zülfü Yapıcı olmak üzere, gönüllü olarak bu işte yer alan tüm mesai arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

 

Bu haber 231 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vaka Sayısı: 5.698, Can Kaybı: 92'ye çıktı!
Vaka Sayısı: 5.698, Can Kaybı: 92'ye çıktı!
Merih Demiral’dan, Elazığ Belediyespor’a forma sözü
Merih Demiral’dan, Elazığ Belediyespor’a forma sözü