BASKİL’DE TKDK TARAFINDAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

BASKİL'DE TKDK TARAFINDAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Elazığ'ın Baskil ilçesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü tarafından Türkiye'nin Kırsal Kalkınma Hamlesi (IPARD II) 5. başvuru çağrı dönemi bilgilendirme toplantısı yapıldı.

13 Mart 2019 - 11:40

Toplantıda konuşan TKDK İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, Elazığ'ın bütün ilçelerini tek tek gezip, IPARD II 5. hibe programını anlattıklarını belirtti.

İlçe merkezlerinde tanıtım toplantılarının bitmesinin ardından köy toplantıları yapacaklarını ifade eden Yılmaz, Elazığ'a yatırım yapılması için çalıştıklarını dile getirdi.

Bugün Baskil'deki toplantıya yoğun katılım olduğunu aktaran Yılmaz, çiftçilerin sorularını cevaplandırdıklarını, onları yatırım yapmaları, üretime katılmaları için teşvik ettiklerini aktardı.

Yılmaz, inşallah Baskil'de bu çağrı döneminde yatırımlar olacağını anlatarak, "Baskil’de TKDK destekli yatırımlar var ancak bu işletmelerin sayısı artmalıdır." dedi.

Toplantıya Baskil Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ahmet Ayhan, Baskil Ziraat Odası Başkanı Murat Zilayaz, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Müfit Erdem, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Bu haber 704 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOYLU'DAN VALİ KALDIRIM'A TEBRİK
SOYLU'DAN VALİ KALDIRIM'A TEBRİK
VALİ KALDIRIM AZ ÖNCE AÇIKLADI
VALİ KALDIRIM AZ ÖNCE AÇIKLADI