BAŞARILI BİR OPERASYONLA KADAVRADAN KARACİĞER VE KORNEA ALINDI

BAŞARILI BİR OPERASYONLA KADAVRADAN KARACİĞER VE KORNEA ALINDI

İl Sağlık Müdürlüğüne  bağlı Elazığ Fethi SEKİN Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla kadavradan alınan organlar, ülkemizde organ nakli bekleyen vatandaşlara yaşam kaynağı olmak üzere farklı merkezlere gönderildi

26 Eylül 2018 - 11:19

Konu hakkında bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü  Doç. Dr. Cahit POLAT,“Fethi Sekin Şehir Hastanemiz Yoğun Bakım Ünitesi’nde Beyin ölümü gerçekleşen vatandaşımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Vefat sonucu hastanemiz Organ ve Doku Bağış Birimi Koordinatörleri hasta yakınları ile görüşerek organ bağışı konusunda gerekli onayı aldıktan sonra Fethi Sekin Şehir Hastanemizin ilk donöründen organ alma operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Alınan Karaciğer ve 2 adet Kornea ülkemizin bir başka köşesinde umutla organ bekleyen vatandaşlarımıza yaşam kaynağı olacaktır. Vefat eden vatandaşımızın yakınları gerçekten ülkemizin sağlık alanındaki temel sorunlarından biri olan organ bağışı konusunda örnek bir davranışa imza atmışlardır. Burada kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu davranış kitlelere örnek bir şekilde artarak devam edecektir” şeklinde konuştu.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanemizin ilk organ alma operasyonu olduğunu belirten Doç. Dr. POLAT” Bilindiği üzere Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, ilimizde Türkiye’nin 6.nci Şehir Hastanesi olarak Ağustos ayında hizmet vermeye başladı. Hastanemiz son teknolojiye uyumlu bir donanıma sahip olarak hizmet vermektedir. Dolayısı ile hastanemizde 2 adet Organ Nakli Ameliyathanesi bulunmaktadır. Organ ve Doku Bağış Birimimiz bu konuda özverili çalışma gerçekleştirmiş olup, hastane yönetimine ve kendilerine ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Bu haber 1197 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MEB’İN 2019- 2020 EĞİTİM ÖĞRETİM TAKVİMİ BELLİ OLDU
MEB’İN 2019- 2020 EĞİTİM ÖĞRETİM TAKVİMİ BELLİ OLDU
ANKETİMİZE KATILIN
ANKETİMİZE KATILIN