Balık ve Şerifoğulları’ndan Eren’e ziyaret

Balık ve Şerifoğulları'ndan Eren'e ziyaret

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Abdulsamet Eren’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular

20 Eylül 2019 - 10:51 - Güncelleme: 20 Eylül 2019 - 11:54

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne Suphi Döner’in yerine atanan ve atandığı günden itibaren ilin sporuna büyük katkıları olan Abdulsamet Eren’e hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.
Son olara Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları İl Müdürlüğü görevine atanan ve başarılı çalışmalara imza atan Abdulsamet Eren’e ziyarette bulundular.

BALIK: “MÜDÜRÜMÜMÜZ KISA SÜREDE BAŞARILI İŞLER YAPTI”
Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ziyarette yaptığı değerlendirmede, “Yakın bir zamanda müdür değişikliğimiz oldu. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze çok sevdiğimiz, hakikatten Elazığ’a çok büyük faydalar sağlayacağına inandığımız Abdulsamet Bey müdür oldu. Elazığ’da çok daha gençliği ve bütün ekibi, yurt sorunlarını da çözerek ilerleyeceğiz. Elazığ’da hepimizin bildiği üzere özellikle kız yurduyla ilgili birkız yurdu problemimiz vardı. Bu yıl sorunu tamamen çözülmüş oldu. Elazığ’ın dışından gelen tüm öğrencilerimiz kız öğrencilerimiz ve erkek öğrencilerimiz yurtlarında kalabiliyor. Devletin şartlarından faydalanabiliyor. Elazığ’da spor alanında Gülse Polat kızımızın Taekwondo’da birinci olması bizi ziyadesiyle mutlu etti. Bunun dışında yine ilk defa ilk defa Elazığ’dan bir bayan milli güreşçimiz çıktı. Evinder Demirbağ kardeşimiz. Bununla birlikte yine milli bir badmintoncumuzda var Elazığ’da artık. Aliye Demirbağ kardeşimiz. O da inşallah Çin’e kampa gidecek. Elazığ’da özellikle kadınlar alanında ve spor alanında çok iyi dereceler alacağımızı biliyoruz. Hepimizin bildiği üzere yeni bir stat yapımını hızlandırdık. Bununla birlikte Gençlik Merkezimizdeki halı sahayı, çim sahayı onararak iy düzenlemeler yaparak müdürümüzün üstün gayretleriyle, bizimde maddi desteklerimizle birlikte şu anda Elazığspor’umuzun maçları orada oynanmakta. Doğukent’te yapılacak butik saha ile birlikte bu sorunu yine çözeceğiz. Belediye başkanımız, il özel idaremiz bu konuda gerekli girişimlerde bulunuyor. İnşallah en yakın zamanda da yine futbolcularımızın çok rahat bir ortamda oynayabilecekleri, Elazığspor’umuzu daha iyi bir yere getirecekleri saha ile birlikte hem sporcularımızı hem taraftarlarımız bu konuda mutlu olacaklar. Artık dışarıda değil, kendi sahamızda oynanan maçlarla birlikte daha başarılı olacağımızı düşünüyorum. Müdürümü yaptığı bu kısa sürede yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

ŞERİFOĞULLARI: “GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ EVİMİZ GİBİ”
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise, “Samet Hocayı yakinen tanıyoruz, biliyoruz. İyi bir dostumuz. Spor camiasının içerisinden gelen birisi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bizim evimiz gibi. Bütün kurumların destek noktasında belediye olarak tamamen arkasındayız ama Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün bizim nezdimizde farklı bir yeri var. Hem yıllarca Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı yapmamız, Samet hocayla birlikte çalışmamızdan dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne farklı bir kurum farklı bir gözle bakıyoruz. Bundan önceki müdürlerimiz sağ olsunlar çok güzel işler yaptılar ama Samet hoca sporun içerisinden geldiği için çok daha büyük işler yapacağını biz ümit ediyoruz ve geldiğinden beri de hummalı bir şekilde çalışıyor. Enerji dolu bir şekilde çalışıyor. Gelir gelmez tabi kurumu yeni yerine taşıması, çok kısa bir süre içerisinde tadilatını yapıp güzel bir kurum haline getirmesinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda ilimizde tabi çok güzel gelişimler var” şeklinde konuştu.

“SAMET BEY SPORA CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK”
Başkan Şerifoğulları, “Milletvekillerimizin desteğiyle birlikte Gençlik Merkezi sentetik sahanın çok kısa bir süre içerisinde Elazığspor’un maçlarının oynanacağı bir hale getirilmesi bizi memnun etti. Gençlik Merkezi’nin ilk yapılmasında şahsımızın federasyonumuzun çok katkısı vardı. İlk kazmayı biz oraya vurmuştuk. Amatör saha olarak planlamıştık. Ama bugün gelinen noktada Elazığspor ve Elazığ Belediyespor’un maçlarını oynayabileceği bir stadyum haline getirildi. Aynı zamanda Doğukent’te yeni butik stadyumun yapılması, çim sahanın yapılması Elazığsporumuz’un ve Elazığ Belediyesporumuz’un maçlarını oynayabileceği bir alan haline getirilecek. Çok kısa bir süre içerisinde inşallah ikinci devrede iki takımımızda profesyonel takımlarımız maçlarını orada oynayacak. Aynı zamanda yeni stadyumumuzun yapılması ile ilgili vekillerimizin büyük bir gayreti var. İhalesi yapıldı, yer teslimi yapıldı. Çok kısa bir süre içerisinde temel atması yapılacak ilimize çok güzel bir stadyum kazandırılacaktır. Ben Samet Bey’e teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum. İnşallah spora çok ciddi manada katkı sağlayacaktır” dedi. 

Bu haber 589 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OKULLAR YETİŞECEK Mİ?
OKULLAR YETİŞECEK Mİ?
REKTÖR ADAYLARI
REKTÖR ADAYLARI