AVCIL: YAPILAN DÜZENLEMELER İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ , 250 ALT...

AVCIL: YAPILAN DÜZENLEMELER İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ , 250 ALT SEKTÖRÜ VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ DURDURUR”

08 Ekim 2020 - 10:48

Elazığ inşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Osman Avcıl; “Yapı müteahhitlerinin sınıflandırılması ve kayıtlarının tutulmasına dair yönetmelik değişikliği” ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Avcıl açıklamasında bu değişikliğin yasal mevzuatlarla tıkanmış olan inşaat sektörünün önünü açmadığını söyledi.

Açıklamasında; İlgili yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle on binlerce müteahhitin yönetmelik şartlarından kaynaklı olarak müteahhitlik mesleğini icra etmesinin imkansız hale geldiğini veya müteahhitlik mesleğinden men edildiği bir düzenleme olduğunun altını çizen Avcıl,

bu şartlarda 250 alt sektörü hareketlendiren, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü ve istihdamın dinamik gücü olan inşaat sektörü için tehlike çanlarının çaldığını öne sürdü. Avcıl, 2017’den beri ekonomik krizlerle boğuşan ve bunalan inşaat sektöründe yaşanan güven kaybının, söz konusu yönetmeliğin yürürlüğe girmesine müteakip daha da arttığını söyledi.

Öteden beri konfederasyon olarak ta taleplerinin sektöre giriş ve çıkışların kanuni bir çerçeve ile disiplinize ederek sektörü kontrol altına alınmasını sağlamak olduğunun altını çizen Avcıl “ Maalesef yönetmenliği işleyiş tarzından anlaşılan, bu vesileyle maksat aşılmış “ “ başta Anadolu’daki ve diğer büyükşehirdeki küçük ve orta ölçekli müteahhitler diskalifiye edilerek büyük sermaye şirketleri ve devletten beslenen bazı iştiraklerin önleri açılarak haksız rekabet ortamı oluşturularak adeta pazar onlara bırakılmıştır” ifadelerini kullandı.

Bu haber 3609 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • bahadır bobur
  1 ay önce
  allah rahmet eylesin
 • Ebru Yaşar
  1 ay önce
  Avcil bey ve elazigdaki diğer mutahitler birde hakdan mi bahsediyorlar yaptıkları evleri 500 bin TL ye satıp 200 bin TL fatura kesen bu sebeble ev alamayan insanlardanda bahsetsin vergi kaçıran mutahitlerden bahsetsin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Şerifoğulları'ndan büfe işletmecilerine müjde
Başkan Şerifoğulları'ndan büfe işletmecilerine müjde
Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ kaza yaptı
Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ kaza yaptı