AK HİZMETLER SÜRÜYOR

AK HİZMETLER SÜRÜYOR

Erkan BAY/Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Elazığ’a geldi.

17 Haziran 2018 - 19:05 - Güncelleme: 17 Haziran 2018 - 19:19

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Elazığ’a geldi. Bakan Sarıeroğlu dünyada ilk defa Elazığ’da kullanılmaya başlanan ELBÜS’leri inceleyerek, direksiyonun başına geçti. ALO 170 Çağrı Merkezinin de açılışını yapan Sarıeroğlu, hizmetlerin devam ettiğini belirtti.      

                                                  
Bakan Sarıeroğlu'unu havalimanında Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, milletvekili adayları ve partililer karşıladı.

Karşılamaya protokolün yanı sıra Elazığ Belediyesinde taşeron olarak çalışan ve düzenleme ile kadroya geçen 50 kadın da yer aldı. Kadınlar Sarıeroğlu’na çiçek vererek teşekkür etti. 

 

BAŞKAN YANILMAZ’DAN BİLGİ ALDI

Ardından Bakan Sarıeroğlu, dünyada ilk defa Elazığ'da kullanılan 18 metre uzunluğunda, körüklü, bataryalı, elektrikli, sıfır  emisyonlu ELBÜS’leri inceledi.

Direksiyonun başına geçen Sarıeroğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’dan bilgi aldı.

ÇALIŞARAK ZAFERE ULAŞTIK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu,daha sonra  Elazığ'ın Karakoçan ilçesine gitti.

Çok yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını vurgulayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Biz de bu seçim döneminde Adana’dan bismillah dedik. AK Parti ailesi olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK kadrolar olarak bugüne kadar alın teri dökerek, sırtlarımız ve tabanlarımız ağrıyarak, çalışarak zafere ulaştık. Bu seçimde de Ramazan'da niyetli olarak inançla ve azimle çalıştık. Daha 1 haftamız var. Daha fazla çalışarak son bir haftanın her dakikasını ve saniyesini değerlendireceğiz. Bunu tüm Türkiye’ye karşı borçluyuz. Üzerimizde 81 milyon vatandaşımızın sorumluluğu var. Tüm mağdur ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimize borçluyuz. Arakan'da ki tecavüze uğrayan, açlıkla sınanan kardeşlerimize, Suriye’de ki zulme uğrayana kardeşlerimize borçluyuz. Filistin’de yaşananları gördünüz. Daha geçen hafta Avusturya ve Almanya’da yaşanan gelişmeleri gördünüz. Camileri kapatıp, imamları sınır dışı ediyorlar. Tüm Müslüman alemine bunu borçluyuz. Tüm Müslüman aleminin sorumluluğu omuzumuzdadır. Bu seçim ben seçimi değil. Bu seçim Türkiye’nin seçimi. Sadece bu seçimleri milletvekilleri seçimleri olarak değerlendirenler yanılırlar. Bu seçimleri sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi olarak değerlendirenler yanılırlar. Bu seçim Türkiye’nin geleceğine doğru emin adımlarla ilerlemesinin ilk taşlarının döşeneceği çok önemli bir milat" diye konuştu. 

 

"KILIÇDAROĞLU’NUN AÇTIĞI KARA GEDİKLERİ KAPAMAYA BAŞLADIK” 
Uzun zamandır yeni Türkiye’nin inşası için güçlü adımlar attıklarını dile getiren Bakan Sarıeroğlu, "16 yılda, 81 il ve 81 milyon vatandaşı kadın, erkek, genç, yaşlı, emek, çiftçi, kamu görevlisi, işçi, esnaf, demeden tüm toplum kesimlerine dokunacak çok önemli düzenlemelerin mimarı oldu. Sosyal devlet ne demek bunu tüm dünyaya gösterdik. Artık 24 Haziran’dan sonra alt ve üst yapısını tamamlamış bir Türkiye olacak. Dünyadaki en önemli projeden 6'sını gerçekleştirdik. Bugün 3,5 kat büyümüş, büyüme ve istihdam rekorları kırmış Türkiye’nin nimetlerinin 81 milyon vatandaşımızın hayatına dokunacak adımları güçlü şekilde atacağımız günlerinde devamı olacak. 16 yıldır belli bir seviyeye getirdik. 2000’li yıllarda emekli maaşı ödemek için IMF kuyruklarında el pençe duran bir Türkiye vardı. Allah’a hamdolsun, öylesine güçlü bir ekonomi inşa ettik ki, kasamız dolu, bütçemiz yerinde, hazinemizde işler yolunda gidiyor. Sosyal güvenlik kurumumuzda da Kemal Kılıçdaroğlu’nun açtığı kara gedikleri kapamaya başladık" ifadelerini kullandı. 

‘’YIKMAKTAN BAHSEDİYOR” 
2000’li yıllarda emekli maaşı ödeyemeyen Türkiye’den bayram öncesi emeklilere iki ikramiye verebilen bir seviyeye geldiklerine dikkat çeken Sarıeroğlu, "Bir defada 11,7 kat trilyon ödeme yaptık. Bu gerçekten çok önemli bir rakam. Böylesine bir Türkiye’ye gelmişiz. Bunları daha da artıracağız. 24 Haziran bunların devamı anlamına geliyor. Her türlü sorunun üstesinden gelebiliriz ve sıkıntıyı aşabiliriz. Bu imkanlara sahip bir Türkiye’yiz. Yeterki bir ve beraber olalım kardeşliğimize sahip çıkalım. Aramıza fitne tohumu atmaya ve bizi birbirimize kırdırmaya çalışanlar var. Öylesine zehirli bir dil kullanıyorlar ki, bununla vatandaşlarımızın aklını karıştırmaya çalışanlar var. Bir aday bugünde Elazığ’da çalışma içerisinde olacak. Benim bakanlığımla alakalı vaatlere bakıyorsunuz. Tüm adayların vaatlerini çıkardık. Toplam 50’ye yakın vaatleri var. 28 tanesi hali hazırda uygulanıyor. 15 yıldır uygulanan vaatlerini tekrardan sunan bir anlayış söz konusu. Bu millete saygısızlık. Milleti ciddiye almamak demek. 18 yaşından küçüklere ücretsiz sağlık hizmeti diyorlar. Ama biz bunu 10 yıldır uyguluyoruz. Muharrem diyeceğim ben. Cumhurbaşkanımız öyle söylüyor. Yeni bir şeymiş gibi piyasaya söylüyorlar. Bunları milletimiz görüyor. Biz yapmaktan bahsediyoruz. Türkiye’yi geleceğe güçlü şekilde götürmekten bahsediyoruz. Gençler için daha çok iş imkanı oluşturmaktan bahsediyoruz. Kadınlarımızı destekleyerek daha güçlü hale getirmekten bahsediyoruz. Diğer tarafa bakıyoruz, yıkmaktan bahsediyor. Yapılanları geriye götürmekten bahsediyorlar. Eski Türkiye’nin jeneriğini çevirmekten başka hiçbir şey yapmıyorlar. Milletimiz inşallah 24 Haziran’da bu yıkım ittifakına gereken cevabı tüm Türkiye’de verecekler diye inanıyorum. Pusuda bekleyenler var. Gezi olayları, 17-25 Aralık'ı yaşadık. En son 15 Temmuz gibi bir ağır darbe girişimi olayını yaşadık. O dönemlerde başaramadıklarını gene yeni senaryolarla ortaya koymak isteyen pusuda bekleyen bazı şer odakları var. Milletimiz bunlarında farkında. O şer odaklarına izin vermeyecek" şeklinde konuştu. 

 

PALU VE KARAKOÇAN’I ZİYARET ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Elazığ'ın Palu ve Kovancılar ilçesini ziyaret etti.

Çok önemli günlerin arifesinde olduklarını vurgulayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Son viraja girmiş durumdayız. Bugün Ramazan Bayramı'nı kutluyoruz. İnşallah gelecek hafta Pazar günü gece saatlerinde demokrasi meydanında Allah bizlere kutlamayı nasip eder. 16 yıldır milletimize hizmet etmek için var gücümüzle çalışan, doğusuna batısına, kuzeyine güneyine aynı hizmetlerle vatandaşlarımızın hak ettiği güzel hizmetlerle buluşturan, ülkemize yönelik büyük hayalleri olan Cumhurbaşkanımız için bu haftayı çok çalışarak geçireceğiz. Sayılı gün çabuk geçiyor" ifadelerini kullandı. 
 

SAVUNMA SANAYİNİ GELİŞTİRMEMİZDEN RAHATSIZLAR

Konuşmasını sürdüren Sarıeroğlu, "Tüm mazlum ve mağdur coğrafyadaki kardeşlerimizi için çok çalışmaya mecburuz. Dünyada çok önemli süreçler yaşanıyor. Haritalar baştan yapılmaya çalışılıyor. Bölgemizde yaşanan gelişmeler, Kudüs’te yakın zamanda yapılan saldırıları görüyorsunuz. Bu tarihi süreçlerde çok büyük, güçlü ve uyanık olmalıyız. İslam aleminin temsilcisi olmuş bir liderimiz var. Kudüs’e ve kutsal mekanlara karşı yapılan süreçlerde tek ses çıkartan lider Cumhurbaşkanımız olmuştur. İslam teşkilatlarını toplayarak tüm dünyaya gür bir mesaj vermişti. Bundan dolayı rahatsızlar. Recep Tayyip Erdoğan’ın gür çıkan sesi, haksızlıklara dimdik duruşlarından rahatsızlar. Türkiye’nin ilerlemesinden, kalkınmasından, gelişmesinden rahatsızlar. Doğusundan batısına 81 ile hizmetlerle buluşturulmasından, yerli ve milli sanayiyi geliştirmemizden, savunma sanayini geliştirmemizden rahatsızlar.”diye konuştu. 

 

ÇAĞRI MERKEZİ’NİN AÇILIŞINI  YAPTI

Bakan Jülide Sarıeroğlu daha sonra ‘’ALO 170’’ çağrı merkezinin açılışını yaptı.Kurulan  çağrı merkezinde  yaklaşık Bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.

Bakan Sarıeroğlu geçmiş dönemlerde yaptığı açıklamada,’’ “Elazığ’la ilgili güzel çalışmalarımız oldu. Bakanlığımızın ALO 170’in yakın zaman da bir çağrı merkezini kurmayı planlıyoruz. İstihdam planlamalarını yapıyoruz. 2 tane yeni çağrı merkezimiz olacak. Bir tanesi Elazığ’da olacak. Önümüzdeki dönemde imkanlarımız dahilinde ne çalışma yapılması gerekiyorsa Elazığ’daki hemşerilerimizin yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

 

 

 

Bu haber 1386 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Havaalanında, Uçuş Sırasında ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar Belirlendi
Havaalanında, Uçuş Sırasında ve Sonrasında Dikkat Edilecek...
ÖRNEK KURUM, ÖRNEK YÖNETİCİ
ÖRNEK KURUM, ÖRNEK YÖNETİCİ