AĞAR:"ABD’NİN 150 YILLIK PLANI YERLE BİR OLDU"

AĞAR:"ABD'NİN 150 YILLIK PLANI YERLE BİR OLDU"

Erol KARA/ Ak Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, ABD’nin 150 senelik planının yerle bir olduğunu belirterek, “Bu bölgede Türkiye’nin rızası olmadan kimsenin bir şey yapamayacağı anlaşıldı. Bölgenin en güçlü ordusu bizim ordumuzdur. Bölgenin en bilinçli halkı bizim Türk milletidir. Türkiye sert yumrukla bölgede varlığını göstermiş oldu” diye konuştu.

23 Ekim 2019 - 13:42 - Güncelleme: 23 Ekim 2019 - 15:43

Rusya’nın arkamızda durmasıyla mutabakatın Soçi’de imzalandığına işaret eden Ak Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, “Bizim amacımız kan dökmek değil. Bizim amacımız çok nettir. Türkiye’nin sınırlarını güvence altına almaktır” dedi.

 

KURALLARINI KENDİ KOYAN BİR ÜLKE OLDUĞUMUZU HERKES GÖRDÜ

Tolga Ağar, “Ordumuzla Fırat’ın doğusuna operasyon düzenlendi. Bizim amacımız burada kan dökmek değil. Bizim amacımız çok nettir, Türkiye’nin sınırlarını güvence altına almaktı. Bu operasyonlarla  bu güvence altına alınmıştır. Yapılan mutabakatla hem masada hem sahada kazandığımızı söyleyebiliriz. Yurt dışından tepkiler varken şu an yurtdışından bazı ülkeler bize heyet gönderip, bu konu üzerinde bize yanaşmaya bizimle beraber hareket etmeye çalışıyorlar. Bu da Türkiye’nin geldiği noktayı, bağımsız Türkiye’nin ve güçlü Türkiye’nin nerelerde Dünyada hangi masalarda oturduğu, kural koyan, kuralları kendi belirleyen bir ülke olduğunu açık ve net bir şekilde göstermektedir.” dedi.

 

 

TÜRKİYE ÇOK ŞANLSI RECEP TAYYİP ERDOĞAN VAR

Girerken niye girdin, çıkarken niye operasyonları durdurdun deyip tutarsız gereksiz açıklamalar yapıp bu başarıları gölgelemeye çalışan boş lafların halk nezdinde hiçbir değeri olmadığını söyleyen Ak Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, “Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile kahraman bir şekilde girdik. 5 günde Dünyanın dikkatini bu bölgeye çektik ve herkes Türk milletinin ve ordusunun cengâverliğini gördü. Hem bizi masaya davet ettiler, masaya oturduk gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Söylediğimiz alan güvenli bölge haline geldi. Türkiye de misafir etmiş olduğumuz insanları kendi topraklarına güvenli bir şekilde geri yollamış olacağız. O insanları YPG zulmünden kurtarıp  topraklarına kavuşturmuş olacağız. Türkiye üzerine düşeni Cumhurbaşkanımızın liderliğinde fazlasıyla yapmıştır. Sahada olmayan, masada kazanamaz. Liderlerde hep sahada kazanıyor. Sonra masada kazanıyor. Türkiye çok şanslı ki Recep Tayip Erdoğan gibi bir lideri var. Bizde çok şanslıyız ki onun yol arkadaşıyız. Türkiye’de tarih yazılırken bir Elazığlı olarak bize de nasip oldu” dedi.

 

TÜRKİYE BÖLGEDE VARLIĞINI HİSSETİRDİ

ABD’nin 150 senelik planının yerle bir olduğuna dikkat çeken Ağar, “ABD’nin şunu bilmesi gerekir. Bu bölgede Türkiye’nin rızası olmadan kimse bir şey yapamaz. Bölgenin en güçlü ordusu bizim ordumuzdur. Bölgenin en bilinçli halkı bizim Türk milletidir. Türkiye sert yumrukla bölgede varlığını göstermiş oldu. Herkes şimdi koşa koşa Türkiye ile masada oturup anlaşmak istiyor doğrusu da buydu zaten” dedi.

 

ERDOĞAN’DAN ELAZIĞ’A MESAJ

Her türlü kurdele açılışına gitmediğini söyleyen Tolga Ağar, “Bizim bir devlet terbiyemiz var. Soçi mutabakatı sonrası Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamaya gittim. Bu önemliydi. Bütün bakanlarımızla beraberdik gerçekten herkeste büyük bir moral vardı. Cumhurbaşkanımızı çok moralli yerinde gördüm.” şeklinde konuştu.

Ağar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Soçi dönüşü havaalanında görüştüğüne dikkat çekerek, Sayın Cumhurbaşkanımız benim aracılığımla Elazığlılara bir müjde verdi ve aynen iletmemi istedi.

Cumhurbaşkanımız Elazığ’a gidin ve şu müjdeyi verin dedi. ‘Türkiye Dünyada hak ettiği yeri almış durumdadır’  Bende bu mesajı Elazığ Hakimiyet Gazetesi aracılığıyla iletmek istiyorum.” dedi.

 

Bu haber 1103 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVLETİ TARTIŞTIRMAK
DEVLETİ TARTIŞTIRMAK
Korona unutuldu, intihara teşebbüsünü vatandaşlar film gibi izledi
Korona unutuldu, intihara teşebbüsünü vatandaşlar film gibi...